Search
Close this search box.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Biskota Krishtlindjesh të glasuara me aromë limoni

 

Recetë e shpejtë dhe e lehtë: mund të përgatiten për gjysmë ore. Duhet të pushojnë edhe tridhjetë minuta të tjera.
Koha e përgatitjes: 10 minuta plus të paktën 30 minuta pushim
Koha e gatimit: 15 – 20 minuta
Vështirësia: e lehtë

RECETA E BISKOTAVE TË KRISHTLINDJEVE TË GLASUARA

Dhuratat e përgatitura me duart tona janë gjithmonë shumë të mirëpritura dhe mund t’i bëjnë të lumtur ata që i marrin, ndonjëherë edhe më shumë se çdo gjë tjetër. Pra, pse nuk përpiqeni të surprizoni miqtë dhe familjen tuaj në Krishtlindje me një trajtim të veçantë si biskotat e Krishtlindjeve të bëra në shtëpi?

Përbërësit
100 gr gjalpë nxirren nga frigoriferi pak herët
100 g sheqer
2 të verdha veze (të bardhat e vezëve të mbetura mund të ruhen në frigorifer)
200 gr miell 00 ose 0
1 qese vanilje ose lëvozhgë limoni të patrajtuar
Forma për biskota të Krishtlindjeve

 

Përgatitja
Përzieni gjalpin me sheqerin.
Shtoni të verdhat e vezëve, një nga një.
Aromatizojini me vanilje ose lëkurë limoni.
Hidhni miellin pak nga pak duke e punuar me majat e gishtave në mënyrë që masa të mos ngrohet shumë, derisa të përftohet një brumë i fortë.
Vendoseni në një qese dhe vendoseni në një vend të freskët për të pushuar për të paktën 30 minuta.
Merreni brumin, hapeni me një okllai deri sa të jetë rreth gjysmë centimetri i trashë, prisni format e biskotave, duke rikuperuar gradualisht mbetjet e brumit.
Ndezim furrën statike në 180°.
Vendosim biskotat në tepsi të lyer me letër dhe i pjekim për rreth 15-20 minuta derisa të marrin ngjyrë kafe të artë.
I heqim nga furra dhe i leme te ftohen perpara se t’i mbledhim ne nje ene dhe ti servirim.

 

 

RECETA PËR BISKOTAT ME PASTA FROLLA TË GLASUARA

Këto biskota të thjeshta pëlqehen nga të gjithë. Zgjedhja për t’i parfumuar me vanilje ose lëvore limoni të grirë nuk është neutrale: vanilja ofron një aromë më të afërt me atë të biskotave, limoni i bën ato më rustike.

Disa këshilla për t’i bërë ato më origjinale:
Aromatizojini me xhenxhefil pluhur, karafil ose kardamom.
Përgatisni versionin me çokollatë duke shtuar dy lugë kakao të hidhur.
Parfumosini dhe ngjyrosini me pak majë shafran të Indisë.
Shtimi duhet bërë pas futjes së vezëve dhe para shtimit të miellit. Sigurisht, mund ta ndani brumin përgjysmë për të pasur biskota të ndryshme dhe për të kënaqur shijet e të gjithëve.

Ata që kanë aftësi të mira manuale mund të përgatisin një krem (200 gram sheqer pluhur, një të bardhë veze dhe pak lëng limoni), ta ngjyrosin me ngjyra ushqimore dhe t’i dekorojnë biskotat me motive Krishtlindjesh. Por, mund të mjaftojnë pak çokollatë e shkrirë, disa copëza çokollatë ose pak rrush i thatv për të krijuar dekorime të bukura.

 

 

Këto biskota mund të përdoren si kartolina ose dekorime për pemën e Krishtlindjes: me ndihmën e një shpuesi, bëni një vrimë të vogël në biskotën e papërpunuar. Ajo do të përdoret për të lidhur një fjongo me ngjyrë të artë me të cilën do të varni biskotat në pemën e Krishtlindjes, për t’i lidhur ato rreth pecetës në tryezë ose për të zbukuruar paketimin e një pakete, ndoshta të njëjtën paketë që do të përmbajë biskotat që do të jepen si dhurata.

 

 

SI TË PAKETONI BISKOTAT E KRISHTLINDJEVE
Pasi të keni përfunduar dekorimin e biskotave tuaja të shijshme dhe të bukura të Krishtlindjeve, është koha të mendoni se si t’i paketoni ato më së miri.

Nëse ëmbëlsirat janë për miqtë tuaj, pse të mos provoni t’i surprizoni duke i vendosur biskotat në një kavanoz qelqi për t’i dekoruar me një fjongo të bukur të kuqe dhe një shkop kanelle? Do ta shihni sa surprizë e bukur!

 

Lini nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *