Search
Close this search box.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Biskota me eritritol

RECETA ME ERITOL
Si ëmbëlsues, eritritoli përdoret në receta perfekte për diabetikët dhe ata që janë në dietë. Jo vetëm ëmbëlsirat, megjithëse janë më të zakonshmet, por edhe në përgatitjet e shijshme.

Biskota me eritritol

Koha e përgatitjes: 10 minuta
Koha e gatimit: 20 minuta
Vështirësia: E ulët

PËRBËRËSIT
3/4 filxhan eritritol
1/4 filxhan gjalpë të zbutur
2 vezë të mëdha
1 lugë çaji ekstrakt vanilje
2 gota miell bajame

PËRGATITJA
Përzieni gjalpin e zbutur me eritritolin në një enë derisa të përftoni një krem.
Shtoni ekstraktin e vaniljes dhe vezët një nga një, derisa të përftoni një përzierje të butë.
Në fund shtoni miellin e bajameve derisa masa të përzihet mirë.
Merrni pjesë të vogla të brumit me dy lugë dhe shpërndajeni në një tepsi të veshur me letër furre, të larguara mirë nga njëra-tjetra.
I shtypim lehtë me pirun dhe më pas i pjekim në furrë të nxehtë në 180°C për 17-20 minuta.

Lini nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *