Search
Close this search box.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Blond® Dulcey – Çokollatë Bionde me 35% gjalp kakao

Dulcey 35% është një çokollatë kremoze, e butë me një teksturë të kadifenjtë dhe ngjyrë të ngrohtë bjonde.

PROFILI I SHIJES: BISKOTË
SHIJE DYTËSORE: E KRIPUR
Në 2012, Valrhona shpiku ngjyrën e katërt të cokollatës – Blond (Bjonde). Gjatë një prej demonstrimeve të pasticerisë Frédéric Bau, pa dashje la për për një kohë të gjatë në banjomari, cokollatën e bardhë. Për habinë e tij, çokollata u bë bionde dhe kishte aromën delikate të qumshtit te karamelizuar dhe bukës së sapopjekur. U deshën 8 vjet kërkime laboratorike për të përsosur recetën e Dulcey. Por tashmë është gati për të fuqizuar dhe shtyrë përtej limiteve krijimtarinë tuaj.
Karakteristikat:
Aplikimet me optimale:
Në kremra miks dhe Ganazhe
Aplikimi i Rekomanduar:
Në veshje dhe mbulim ëmbëlsirash, formash silikoni, çokollata bars, akullore dhe sorbeto.
Kombinimet dhe abinimet:
Kajsi, Banane, Lajthi, Mango, Kafe, Karamel.
E gjeni në paketim 3 kg në rrjetin e dyqaneve Neranxi në Shqipëri dhe Kosovë.

Lini nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *