Search
Close this search box.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Bukë me fara kia dhe kinoa

Buka Kia & Kinoa është një produkt i plotë i studiuar posaçërisht për të lejuar artizanët e përgatitjes së bukës për të përfituar një bukë integrale, te lehte dhe te tretshme e cila rrezaton vlerat e farave kia te pasura me acide yndyrre Omega-3 kombinuar me karakteristikat e kinoas burim kripra minerale (fosfor, magnez, hekur dhe zink) dhe gjithe aminoacidet esenciale. Chia & Quinoa Bread, falë formulës së saj të çmuar, e cila kombinon miellin e drithërave dhe farave të ndryshme, është një produkt me përmbajtje të lartë fibrash dhe një shije fantastike me pamje tërheqëse, ideale për të kënaqur të gjithë familjen. 

Perberesit:

 

1 kg Miell Kia Kuinoa

20 gr maja

550-600 gr uje

punimi ne brumatrice

spirale

4 min xhiro ngadale

6 min xhiro e shpejt

PERGATITJA:

Mbas punimit brumi pushon 20 min i mbuluar.Mbas pushimit e presim ne masa sipas deshires dhe i japim formen e rumbullaket,pastaj e sperkasim me pak uje dhe i dekorojme me fara kia dhe fara kuinoa,mbas kesaj e lem ne ardhje per gati 60 min,pastaj e pjekim ne temp 220-230 grad per 25-30 min

Mund të përgatititen në forma të ndryshme (panine, grissini, kuleç etj), dhe rezulton më tërheqëse nëse e dekoroni me AMAVITA DECO, DECORGRAIN ose SARACENO DECO.

PAKETIMI: 10 kg

E gjeni ne rrjetin e dyqaneve Neranxi per profesioniste!

 

Lini nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *