Search
Close this search box.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Kapsllëku dhe ushqimi: ja cilat janë ushqimet e rekomanduara dhe ato që duhen shmangur

Kapsllëku është një problem që prek miliona njerëz, por ai mund të luftohet me disa truke: le të zbulojmë se cilat ushqime laksative janë par excellence.

Kur bëhet fjalë për rregullsinë e zorrëve, ne prekim një vend të lënduar shumë shpesh. Fatlumët që nuk kanë probleme, mund të imagjinojnë vetëm shqetësimet e përditshme që kalojnë të gjithë ata që vuajnë nga kapsllëku, apo atë fenomen me të cilin tranziti i zorrëve ngadalësohet dhe evakuimi bëhet i vështirë. Një situatë në të cilën ka efekte të ndryshme anësore si barku i fryrë, humbje oreksi, ngërçe dhe vështirësi në eliminimin e jashtëqitjes.

Nëse në rastet e kapsllëkut kokëfortë dhe të përsëritur është më mirë të konsultoheni me mjekun tuaj, në disa situata është e mundur të përpiqeni të zgjidhni çrregullimin duke ndjekur disa këshilla dietike. Në fakt, tretja, procesi përfundimtar i të cilit është pikërisht evakuimi, fillon në tryezë. Pra, le të zbulojmë se cilat ushqime veprojnë si laksativë natyralë.

 

 

Kapsllëku dhe roli shumë i rëndësishëm i dietës

Për të luftuar zorrët dembele, rregulli i parë është të hidratoni dhe të kujdeseni më mirë për dietën tuaj. Ne e dimë mirë, për shembull, se si fibrat luajnë një rol të rëndësishëm në promovimin e rregullsisë së zorrëve. Këto substanca në fakt tërheqin ujin në zorrën e trashë, duke rritur volumin e jashtëqitjes dhe duke i bërë ato më të buta dhe më të lehta për t’u nxjerrë.

Prandaj, në rast kapsllëku, mund të shkojmë tek të gjitha ato ushqime që përmbajnë një sasi të mirë fibrash. Pa harruar, siç u përmend tashmë, rëndësinë e hidratimit të duhur: uji është ilaçi i parë kundër kapsllëkut. Tani le të shohim se cilat ushqime ndihmojnë në përshpejtimin e tranzitit të zorrëve.

Kapsllëk: çfarë të hani

Nëse flasim për ushqime që mund të nxisin evakuimin, është e rëndësishme të dini se frutat dhe perimet duhet të jenë gurthemeli i dietës. Por cilat janë, konkretisht, ushqimet e rekomanduara për këtë problem? Ndër frutat më të pasurat me fibra janë mollët, dardha, rrushi, kumbulla, kivi, fiku, qershitë, kajsitë dhe gështenjat. Gjithashtu fruta të thata (arra dhe bajame në primis) dhe fruta të thara (kumbulla të thata).

Për sa i përket perimeve, mund të sjellim në tryezë kungull të njomë, bishtaja, shparg, selino, angjinare, brokoli, patëllxhanë, spinaq, kopër dhe çikore. Të papërpunuara ose të ziera, perimet janë të shkëlqyera kundër kapsllëkut, përderisa përtypen mirë. Së fundi, drithërat kanë qenë gjithmonë zgjidhja më e mirë për të luftuar problemin e evakuimit të dobët. Natyrisht, ato duhet të përmbajnë pak sheqer ose, akoma më mirë, aspak. Për më tepër, për mirëqenien e mikrobiomës është e rëndësishme të konsumohen fermente laktike të cilat zakonisht gjenden në kos, kefir dhe ushqime të fermentuara të cilat konsiderohen gjithnjë e më shumë si super ushqime të vërteta.

Duke zgjedhur ushqimet e duhura çdo herë, zgjidhja e problemit të tranzitit intestinal do të jetë më e lehtë dhe në të njëjtën kohë do të arrini një gjendje më të mirë shëndetësore. Nëpërmjet evakuimit, në fakt, bëhet e mundur të pastrohet trupi dhe të jetohet më mirë.

Ushqimet që duhen shmangur me kapsllëk

Ashtu siç ka ushqime që mund të përmirësojnë transitin e zorrëve, ka të tjera që, megjithatë, mund të jenë të dëmshme dhe ta ngadalësojnë atë. Për të thënë më konkretisht, duhet pasur kujdes edhe për të shmangur ushqimet që përmbajnë pak fibra dhe janë më të vështira për t’u tretur. Prandaj, të gjitha ushqimet e bazuara në drithëra të rafinuara dhe që përmbajnë sheqerna duhet të shmangen ose reduktohen. Mishi, qoftë i kuq apo i bardhë, por edhe djathrat dhe ushqimet e pasura me konservues, nuk ndihmojnë rregullsinë e zorrëve dhe për këtë arsye duhet të konsumohen në mënyrë korrekte. Një përjashtim i vogël duhet bërë për parmixhanin, i cili, nga ana tjetër, duket se ka efekte pozitive në mikrobiomën.

Së fundi, duhet të reduktohen edhe substancat që mund të irritojnë zorrën. Këto përfshijnë alkool, pije të gazuara dhe për disa edhe çaj ose kafe. Këto ushqime, në fakt, në disa raste mund të krijojnë ënjtje, duke kufizuar përthithjen e lëndëve ushqyese dhe duke çuar në kalimin e zorrëve.

Siç është përmendur tashmë, nëse ngrënia nuk ju ndihmon, është shumë e rëndësishme të konsultoheni me mjekun tuaj. Në disa raste, mund të ketë vërtet shkaqe të ndryshme si intoleranca ushqimore ose alergjitë dhe problemet e zorrëve që është e rëndësishme të njihen dhe të zgjidhen sa më shpejt të jetë e mundur. Në fakt, për të pasur një gjendje të mirë shëndetësore është shumë e rëndësishme të keni edhe funksion të mirë të zorrëve.

 

Lini nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *