Search
Close this search box.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Njoki kungulli

 

Përbërësit për 6 persona

700 gr kungull

350 gr patate

160 gr miell i bardhe “00”

1 vezë e pasterizuar

2 lugë parmigiano

arrëmyshk

gjalpë

sherebelë

kripë dhe piper

 

  1. Pastroni kungullin dhe priteni tulin në copa të mëdha.
  2. I vendosim në një tepsi të veshur me letër furre dhe i pjekin në 180°C për rreth 30 minuta.
  3. Kalojini si kungullin ashtu edhe patatet e ziera në një shtypës patatesh.
  4. Bashkoni dy puretë dhe shtoni miellin, parmuguanon, arrëmyshkun, kripën dhe piperin.
  5. Ziejini derisa masa të jetë  homogjene.
  6. Në një tavolinë të lyer me miell krijoni disa cilindra të hollë e të gjatë me brumin.
  7. Ndajini në copa të vogla.
  8. Më pas i rrëshqitni mbi majat e një piruni për t’i vijëzuar
  9. Njokit i ziejmë në ujë të vluar me kripë dhe sapo të dalin në sipërfaqe i kullojmë në një kullesë shkume.
  10. I rregullojmë me gjalpë të shkrirë të aromatizuar me gjethe sherebele. Shërbejeni sipas dëshirës me parmigiano të grirë.

 

Lini nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *