Search
Close this search box.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Reçel me eritritol

Koha e përgatitjes: 10 minuta
Koha e gatimit: 45 minuta
Vështirësia: E ulët

PËRBËRËSIT
1 kg luleshtrydhe të freskëta
1 filxhan eritritol
lëng 1/2 limoni

PËRGATITJA
Luleshtrydhet i lani mirë dhe i prisni në katërsh. I transferojmë në një tenxhere me fund të trashë.
Shtoni gjithashtu eritritolin dhe lëngun e limonit dhe lërini të ziejnë. Nga ky moment llogarisni rreth 45 minuta gatim, duke vazhduar përzierjen.
Pasi të jetë gati, transferojeni reçelin e zier pa sheqer në kavanoza të sterilizuara, vidhosini fort dhe ruajeni në errësirë.

 

Eritritol gjeni tek dyqanet Neranxi

Lini nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *