Search
Close this search box.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Tortë me eritritol

 

Koha e përgatitjes: 15 minuta
Koha e gatimit: 35 minuta
Vështirësia: E ulët

Përbërësit
160 gr miell integral
35 g pluhur kakao të hidhur
2 lugë çaji pluhur pjekjeje
250 g kos grek
100 ml vaj farash
2 vezë
100 g eritritol
1 lugë çaji ekstrakt vanilje
Lëkura e limonit
1 majë kripë

PËRGATITJA
Sisni miellin së bashku me pluhurin për pjekje, kakaon dhe kripën. Përziejini dhe lini mënjanë.
Në një enë përziejmë kosin, vezët, vajin dhe eritritolin. Shtoni vaniljen dhe lëkurën e limonit.
Transferoni në një tepsi për kek të lyer me gjalpë dhe miell duke e niveluar mirë.
Gatuani në 180°C për rreth 35 minuta.

Lini nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *